Leto s nami

02 / 2100 2100

Po - Pia 9:00 do 21:00

So - Ne 9:00 do 21:00

Vyberte krajinu, stredisko, hotel ...
Od - Do

Od

Do

Dĺžka pobytux Zrušiť filter
Dospelí


x Zrušiť filter
Deti

x Zrušiť filter
Doprava

Vyberte si dopravux Zrušiť filter
Rozšírený filter

Termín
Cena

EUR

Strava
Špeciálne akcie podľa destinácie
Typ zájazdu

Ostatné
Úroveň hotela od

Úroveň hotela do

Vybavenie hotela


Vyberte si krajinu

x Zrušiť filter

7 krajín, kde je dovolenka v zime lepšia ako v lete

Pre našich turistov, ak máte dovolenku, určite nezabudnite v lete. Pretože leto je nakoniec slnko, more, ovocie, dovolenka. Po prvé, s peniazmi si však môžete zariadiť leto v ktoromkoľvek ročnom období, napríklad v januári na pláže na Srí Lanke alebo v Egypte. A po druhé, v lete turistov v mnohých exotických krajinách čakali problémy a dokonca aj nebezpečenstvo - či už to boli dažďové búrky v Thajsku alebo invázia komárov v Mexiku. Kde relaxovať v zime je lepšie ako v lete - rozumieme tomu spoločne. 

Ak sú v lete najobľúbenejšími strediskami mestá pozdĺž pobrežia Stredozemného mora, Jadranského a Čierneho mora, v zime sa plážové letoviská v juhovýchodnej Ázii, Červenom mori a Perzskom zálive stanú lídrami v turistickom záujme.

1. Egypt

Egypt je považovaný za krajinu, kde môžete relaxovať po celý rok. V lete môžete letieť do letovísk Stredozemného mora, v zime ich nahrádzajú letoviská Červeného mora. A práve odpočinok na ohromujúcom Červenom mori je nesporným lídrom v zimných plážových destináciách. Ak som uprostred zimy naozaj chcel leto - ste v Egypte vítaní. Pretože lietanie trvá menej ako 4 hodiny a ceny sú pre bežného ukrajinského občana celkom prijateľné - za týždeň odpočinku na all inclusive v 5 * hoteli v Hurgade môžete dať 580 cu na osobu. Prečo tu nelietať v lete? Pretože v letných mesiacoch je teplota pekelná - teplomer môže dosiahnuť až + 45 ° C. V zimných mesiacoch pobrežie Červeného mora tlmí príjemnú teplotu + 25 ° C, teplotu vody + 22 ° C. Silný vietor, ktorý sa niekedy vyskytuje v zime pri Červenom mori, môže tento dojem mierne pokaziť. 

Pozrite sa na pyramídy, jazdte na ťave, vyjednajte na arabských trhoch - pravdepodobne sa to robí každé tretie čítanie tohto článku.

Populárne zimné strediská: Šarm aš-Šajch, Hurgada

2. Dubaj

Keď sme volali letné teplotné peklo v Egypte, rýchlo sme sa ponáhľali. Prítomnosť je v lete v Spojených arabských emirátoch horúca - do 50-60 ° C nad nulou. A to neprekvapuje - stav postavený z kovu a betónu uprostred púšte nemôže byť inak. Arabi sa sami v lete snažia presťahovať do severných oblastí. V zime je SAE veľmi príjemná - + 27 ° C vo vzduchu a + 23 ° C vo vode. Dobré hotely, pláže s bielym pieskom, fantastická architektúra, orientálna chuť, najlepšie nákupy - málo ľudí opustí Spojené arabské emiráty nespokojných. Kvalita služieb je tu vyššia ako v Egypte. Ceny sú teda vyššie - týždeň v Sharjah v 4 * hoteli bude stáť od 900 cu na osobu.

Populárne zimné strediská v Dubaji: Sharjah, Fujairah, Dubaj, Ajman

3. Thailand 

Thajsko v lete znamená nekonečné dažde a vysokú vlhkosť. 

Plánovať výlet tam na obdobie od mája do septembra rozhodne nestojí za to. Ak chcete zažiť túto dovolenkovú krajinu, túto neuveriteľnú kombináciu exotického staroveku a sily mrakodrapov, krásy budhistických chrámov a chudoby obytných oblastí, mali by ste ísť do Thajska od októbra do marca. Teplota vzduchu v Thajsku je približne rovnaká po celý rok, ale podnebie má jasné rozdelenie do troch ročných období, z ktorých najpohodlnejšie je obdobie od októbra do februára. Teplota vzduchu sa udržiava na + 28 ° C, voda + 25 °, počasie je pohodlné, bez sprchy. 

Pokiaľ ide o zimné Thajsko, rozhodnite sa, čo chcete: na plážovú dovolenku by ste mali zvoliť Koh Samui alebo Pattaya, potápači by mali ísť do Phuketu a pre milovníkov pláže a kognitívnej relaxácie si môžete vybrať kombinované zájazdy. Týždeň v Pattaya v 3 * hoteli bude stáť od 1100 cu Väčšina nákladov je zvyčajne cena letu.

Najobľúbenejšie letoviská v Thajsku: Phuket a Pattaya.

4. India

Ďalšia daždivá krajina, ktorá by mala byť zahrnutá do zoznamu zakázaných letných prázdnin. Od mája do septembra je tu veľmi vysoká vlhkosť vzduchu a každý deň sa snaží dážď. Ale v zime je počasie príjemné: teplota vzduchu je do +30 ° C, voda v oceáne sa zahreje na +25 ° C. 

Pre milovníkov zábavy stojí za to zvoliť si Goa, na relaxáciu musíte ísť do Keraly. 10 dní v Goa bude stáť asi 900 cu Fascinujúci Taj Mahal, „mesto mŕtvych“ - Varanasi, posvätná Ganga - a to všetko je „okorenené“ nepokojmi farieb, vôňou korenia, kontrastom najbohatších chrámov a chudobou miestnych obyvateľov. Ak strávite týchto 7 až 10 - 14 dní na pláži, všetky tieto "vrcholy" krajiny sa môžu vynechať.

5. Srí Lanka

India a Srí Lanka sú ako sestry Zita a Gita, ale každá má svoj vlastný charakter. Budhistické chrámy, svetlé sviatky, aromatické korenie, korenené jedlá, úžasné pláže a chudobní, ale otvorení ľudia - to všetko je o Srí Lanke. Toto je rovnaká situácia ako v Indii s rozdielom niekoľkých stupňov tepla.

6. Kuba

Kuba je v lete priamou hrozbou nielen lejakom, ale aj celými hurikánmi! A ak je leto v dôsledku krátkodobých, ale silných dažďov neznesiteľné teplo a vlhkosť, potom prvou polovicou jesene je hurikánová sezóna. Preto je lepšie ísť tam od decembra do mája. Vzduch sa zahreje na + 26 ° C, voda na + 23 ° C. Kuba je latinskoamerický temperament, stará história dýchania Havany, palmy, pláže, úžasný podmorský svet a rum tečúci v rieke.

7. Mexiko

Najdrahšia krajina v našej recenzii zimných možností pre dovolenku na pláži. 10-dňové turné do Mexika bude stáť asi 1400 cu na osobu. A výdavky na letnú dovolenku v Mexiku nie sú prípustné. Pretože v tejto dobe v krajine nie sú len dažde a hurikány, ale napadajú aj komáre. Preto je lepšie naplánovať cestu v novembri až apríli. V zime sa vzduch ohrieva na +27, voda na tichomorskom pobreží - do +24 ° C, v Karibiku - do + 25 ° C. 

Stojí za to ísť do Mexika nie tak pre odmenné pláže, ale za objavovanie zvyškov starovekej mayskej civilizácie, pikantnej exotickej kuchyne a nezabudnuteľného mexického nadšenia. Okrem toho existujú prírodné parky so všetkými druhmi aktivít a živý nočný život - kto nepočul o diskotéke Coco-Bongo v Cancúne?

Prečo Cestovná Kancelária Solvex?

certifikát
EN ISO 9001 : 2015
najviac letovísk
v Bulharsku
20 rokov na trhu
každý rok novinky
vo všetkých letoviskách
dostupný delegát
kvalitní a skúsení
zamestnanci
extra zľavy
pre verných klientov

Last Minute na email

Odoberajte First Minute a Last Minute akcie CK Solvex do e-mailu

02 / 2100 2100

Po - Pia 9:00 do 21:00

So - Ne 9:00 do 21:00