Dovolenka s nami

02 / 2100 2100

Po - Pia 9:00 do 20:00

So - Ne 9:00 do 20:00

Vyberte krajinu, stredisko, hotel ...
Od - Do
Dĺžka pobytux Zrušiť filter
Dospelí


x Zrušiť filter
Deti

x Zrušiť filter
Doprava

Vyberte si dopravu


x Zrušiť filter
Rozšírený filter

Termín
Cena

EUR

Strava
Typ zájazdu

Ostatné


Úroveň hotela od

Úroveň hotela do

Vybavenie hotelaVyberte si krajinu
x Zrušiť filter

Oblasti Turecka tak, ako ich nepoznáte - časť II.

Oblasti Turecka tak, ako ich nepoznáte - časť II.


Predstavíme si ďalšiu oblasť Turecka a to je Egejský región, ktorý sa nachádza v západnej časti Turecka a Marmarský región, ktorý sa nachádza v severozápadnej časti Turecka.


EGEJSKÝ REGIÓN (EGE BOLGESI)

Názov má od Egejského mora. Hranice regiónu zahŕňa pohorie Kaz a pohorie Madra. Na severe pohorie Simav, na juhu Pohorie Karakuş a pohorie Göreli. Vo východnej časti pohorie Emir a v západnej oblasti je spojená časťou çanakkale a pohorím Bababurunom.


Nachádza sa tu niekoľko známych letovísk:

Izmir 


Bodrum


Kusadasi 


Didim

Väčšina obyvateľov v Egejskom regióne sa živí poľnohospodárstvom, ktoré má priaznivé podnebie, najmä pre niektoré plodiny, ktoré sú vhodné pre stredomorské podnebie ako olivy, hrozno...)

Keď sa presúvame z časti Egejského mora do oblasti Vnútornej Anatólie, kvalita poľnohospodárstva sa mení na pestovanie obilia a chov zvierat. Pšenica je na prvom mieste pri pestovaní obilnín, po ktorej nasleduje jačmeň a kukurica.

Dôležitá je aj produkcia čerstvej a sušenej zeleniny v regióne. Keďže sú klimatické podmienky vhodné, pestuje sa zelenina (paradajky, fazuľa atď.) a odosiela sa do iných regiónov. Výsadba cibule a zemiakov je bežná. Cícer sa pestuje väčšinou zo strukovín. Bežné je aj pestovanie a predaj melónu.