Leto s nami

02 / 2100 2100

Po - Pia 9:00 do 18:00

Vyberte krajinu, stredisko, hotel ...
Od - Do

Od

Do

Dĺžka pobytux Zrušiť filter
Dospelí


x Zrušiť filter
Deti

x Zrušiť filter
Doprava

Vyberte si dopravu


x Zrušiť filter
Rozšírený filter

Termín
Cena

EUR

Strava
Špeciálne akcie podľa destinácie
Typ zájazdu
Ostatné
Úroveň hotela od

Úroveň hotela do

Vybavenie hotela


Vyberte si krajinux Zrušiť filter

Oblasti Turecka tak, ako ich nepoznáte - časť II.

Oblasti Turecka tak, ako ich nepoznáte - časť II.


Predstavíme si ďalšiu oblasť Turecka a to je Egejský región, ktorý sa nachádza v západnej časti Turecka a Marmarský región, ktorý sa nachádza v severozápadnej časti Turecka.


EGEJSKÝ REGIÓN (EGE BOLGESI)

Názov má od Egejského mora. Hranice regiónu zahŕňa pohorie Kaz a pohorie Madra. Na severe pohorie Simav, na juhu Pohorie Karakuş a pohorie Göreli. Vo východnej časti pohorie Emir a v západnej oblasti je spojená časťou çanakkale a pohorím Bababurunom.


Nachádza sa tu niekoľko známych letovísk:

Izmir 


Bodrum


Kusadasi 


Didim

Väčšina obyvateľov v Egejskom regióne sa živí poľnohospodárstvom, ktoré má priaznivé podnebie, najmä pre niektoré plodiny, ktoré sú vhodné pre stredomorské podnebie ako olivy, hrozno...)

Keď sa presúvame z časti Egejského mora do oblasti Vnútornej Anatólie, kvalita poľnohospodárstva sa mení na pestovanie obilia a chov zvierat. Pšenica je na prvom mieste pri pestovaní obilnín, po ktorej nasleduje jačmeň a kukurica.

Dôležitá je aj produkcia čerstvej a sušenej zeleniny v regióne. Keďže sú klimatické podmienky vhodné, pestuje sa zelenina (paradajky, fazuľa atď.) a odosiela sa do iných regiónov. Výsadba cibule a zemiakov je bežná. Cícer sa pestuje väčšinou zo strukovín. Bežné je aj pestovanie a predaj melónu.