Dovolenka s nami

02 / 2100 2100

Po - Pia 9:00 do 20:00

So - Ne 9:00 do 20:00

Vyberte krajinu, stredisko, hotel ...
Od - Do
Dĺžka pobytux Zrušiť filter
Dospelí


x Zrušiť filter
Deti

x Zrušiť filter
Doprava

Vyberte si dopravu


x Zrušiť filter
Rozšírený filter

Termín
Cena

EUR

Strava
Typ zájazdu

Ostatné


Úroveň hotela od

Úroveň hotela do

Vybavenie hotelaVyberte si krajinu
x Zrušiť filter

KRÉTA

KRÉTA

Čo nájdete na najväčšom gréckom ostrove ?

Ostrov Kréta https://solvex.sk/dovolenka/grecko/kreta) najväčší grécky ostrov a rodisko boha Dia sa rozprestiera juhovýchodne od Peloponézu.

Zelené nížiny sa striedajú s hornatými plochami, miestne pláže a more sú vychýrené, bohatá história siaha až do 3. stor. p. n. l. Najobľúbenejšia destinácia Vás privíta uvoľnenou atmosférou, bohatou históriou, nádhernými plážami a chutným jedlom.

Pýtate sa, čo nájdete len na Kréte ? Kam sa môžeme spoločne vybrať a čo nájsť ? Čo Vám učarí pri pobyte na ostrove ?

Palác KNOSSOS – HERAKLION

Hovorí sa, že kto nenavštívil palác Knossos, nenavštívil Krétu. Palác Knososs bol najväčším palácom minojské civilizácie. Pred 4 000 rokmi bol ekonomickým, administratívnym, náboženským a kultúrnym centrom tejto jedinečnej civilizácie.

Heraklion bol založený v roku 828 arabskými pirátmi. Očarí Vás návšteva archeologického múzea s prehliadkou exponátov z minojskej doby – z Kańossosu, Faistu, Zakru, Male ale aj predmety so všetkých období na Kréte od neolitu až po Rímsku ríšu. Zastávka v mestskom trhovisku a prechádzka po pešej zóne s množstvom obchodíkov, kaviareň a taverien sa určite zapáči každému návštevníkovi.

Palác trochu inakwww.youtube.com/watch?v=qSuqrm9u1CI

SPINALONGA – OSTROV „MALOMOCNÝCH“

Ostrovček Spinalonga leží vo vodách Mirabellského zálivu. Benátčania tu postavili jednu z najdokonalejších pevností v Stredomorí. Miesto sa v minulosti neslávne zapísalo do histórie ako centrum núteného exilu pre malomocných, ktorí boli v leprosáriu umiestnení, aby nákazu nešírili ďalej. Tento neobývaný ostrov leží na východnom pobreží Kréty. Na ostrov sa preplavíte z malebného prístavu mestečka Agios Nikolaos, ktoré sa preslávilo pre dve promenády, morskú a jazernú. Počas plavby bude mať príležitosť na kúpanie sa s v zátoke Kolokytha.

Spinalonga zhora www.youtube.com/watch?v=1Vx9Q4z5YsE

OSTROV ELAFONISSI – KARIBIK EURÓPY

Jedná z najkrajších pláži s jemným ružovým pieskom, kde nájdeme romantické zákutia, rozsiahle plytčiny s priezračne čistou vodou Líbyjského mora. Pláž sa nachádza na juhozápade Kréty. Láka návštevníkov pre svoj bielo a do ružova sfarbeným pieskom a azúrovou farbou mora. Schladiť sa môžete prechádzkou k neďalekému kostolíku Chrysoskalitissa alebo k majáku Agia Irini.