Leto s nami

02 / 2100 2100

Po - Pia 9:00 do 21:00

So - Ne 9:00 do 21:00

Vyberte krajinu, stredisko, hotel ...
Od - Do

Od

Do

Dĺžka pobytux Zrušiť filter
Dospelí


x Zrušiť filter
Deti

x Zrušiť filter
Doprava

Vyberte si dopravux Zrušiť filter
Rozšírený filter

Termín
Cena

EUR

Strava
Špeciálne akcie podľa destinácie
Typ zájazdu

Ostatné
Úroveň hotela od

Úroveň hotela do

Vybavenie hotela


Vyberte si krajinu


x Zrušiť filter

Čarovné Turecko

Čarovné Turecko

Turecko - euroázijská krajina, ktorá sa rozprestiera v Malej Ázii a obmývajú ho štyri moria: Čierne, Stredozemné, Jadranské Marmarské a susedí s viacerými krajinami.

Turecká riviéra sa rozprestiera približne od letoviska Antalya po stredisko Alanya a známa je najmä tým, že tu slnko svieti až tristo dní v roku.

Krajina patrí medzi vyhľadávané destinácia najmä v letných obdobiach, kde ponúka širokú škálu hotelových rezortov, rozmanitej kuchyne, skvelých nákupov a spoznanie pravej tureckej kultúry. V neposlednom rade treba spomenúť záruku počasia, teplé more a krásne pláže.

Čo všetko okrem kvalitných hotelov a služieb môžete v Turecku zažiť si teraz porozprávame spoločne so skúsenosťami delegátov, ktorý sú v tejto destinácii už ako doma.

Prečo si vybrať práve túto destináciu na letnú dovolenku ?

V jednotlivých letoviskách Turecka sú v ponuke luxusné hotelové rezorty, ktoré spĺňajú aj tie najrozmanitejšie požiadavky pre všetkých klientov. Tieto hotelové rezorty sú v jednotlivých oblastiach, ktoré smerujú od Antalye až po obľúbenú Alanyu. Dovolenku nemusíte stráviť iba v obľúbených rezortoch. Za ich bránami sa nachádzajú také skvosty, že by bol hriech ich nevidieť.

Skvelá kuchyňa a sladké koláčiky

Turecká kuchyňa je veľmi rozmanitá, nie len typický turecký kebab, ale hlavne aj obľúbené turecké jedlá, medzi ktoré patria napr. turecké pide, čo je ako u nás pizza, köfte - mäsové gulôčky, börek - lístkové cesto plnené syrom, čerstvá zelenia a ovocie a samozrejme tzv. „dobíjače energie“ koláče kde obľúbeným je baklava, kunefe, ale môžete ochutnať aj ďalšie, ktoré sú poliate sladkým sirupom a posypané pistáciami.

Pravý turecký čaj, káva, alebo turecká rakia

Nie len tak sa hovorí sprav mi „turka“ Je pravda, že turecká káva je silná a vychutnať si ju môžete uvarením priamo z džezvy, kde sa už priamo prevarí aj s cukrom, alebo bez. Ku káve sa vždy podáva aj malý koláčik. Čaj je zvykom piť od rána až do večera. Tým, že je silnejší, zvykom je piť čaj namiesto kávy a vždy sa podáva do menších šálok.

Turecká rakia – anízový nápoj, ktorý sa mieša buď s vodou, alebo ľadmi a získa „mliekovistú“ farbu, je to najkonzumovanejší alkoholický nápoj.