Leto s nami

02 / 2100 2100

Po - Pia 9:00 do 18:00

Vyberte krajinu, stredisko, hotel ...
Od - Do

Od

Do

Dĺžka pobytux Zrušiť filter
Dospelí


x Zrušiť filter
Deti

x Zrušiť filter
Doprava

Vyberte si dopravu


x Zrušiť filter
Rozšírený filter

Termín
Cena

EUR

Strava
Špeciálne akcie podľa destinácie
Typ zájazdu

Ostatné
Úroveň hotela od

Úroveň hotela do

Vybavenie hotela


Vyberte si krajinux Zrušiť filter

Autom na dovolenku

Cestovanie autom je pre mnohých denná rutina, ale čo keď si predstavíme ísť vlastnou dopravou (https://solvex.sk/first-minute-dovolenka/bulharsko) na dovolenku a aké výhody zahŕňa tento druh cestovania ?

Keď ste si zvolili jazdu autom, určite si mnohí z Vás položíte otázku, či to bude vhodná voľba na dlhú cestu, alebo radšej zvoliť iný spôsob cestovania. Nie každému sa páči cesta lietadlom a taktiež nie autobusom. Určite je to z určitého hľadiska pozitívne, keď že si kedykoľvek môžete po ceste zastaviť a naplánovať aj zastávky na spoznávanie ďalšieho okolia. Samozrejme má to aj svoje určité negatíva, hlavne keď ste ako jediný šofér v aute.

Medzi destinácie, ktoré môžete navštíviť patria Bulharsko, Chorvátsko, alebo Slovensko a mnohé iné.

Plánovanie odchodu

V prvom rade je vhodné si naplánovať čas, kedy vyraziť, aby ste prišli vo vhodnom čase do destinácie. (https://solvex.sk/dovolenka) Najideálnejšie je cestovať vždy skoro ráno, aby ste mali príležitosť sa po ceste zastaviť a prezerať si okolie a predsa len jazda cez deň je omnoho komfortnejšia než jazda v noci.

Dôležité je si pred cestou skontrolovať kompletne celé auto, či je pripravené na dlhšiu jazdu a to najmä kontrola všetkých kvapalín, stieračov, pneumatík a dotankovanie plnej nádrže (vždy sa totiž môžete dostať do zápchy a v horúčavách budete musieť pritom používať klimatizáciu) a hlavne na povinnú výbavu. Keď pôjdete s deťmi, nezabudnite na vhodné detské sedačky.

Batožina a oblečenie na cestu

Cesta autom by mala byť pohodová, preto je vhodné si vybrať pohodlné oblečenie a tašky, ktoré nebudú mať veľký rozmer, aby ste mali priestor na sedenie. Ideálne je mať pri sebe len tie najpotrebnejšie veci a ostatné si odložiť do kufra auta. Netreba zabudnúť na potrebné veci, ako napr. doklady, telefón, občerstvenie, ktoré je dobré si ponechať pri sebe a ostatné uložiť do kufra.

Odpočívadlá

Ideálne je si vopred pozrieť trasu, prípadne aj dostupné zastávky na oddych, dobrú kávu a občerstvenie, čo je len spríjemnenie cesty a načerpania energie. Podľa toho ako budete mať zastávky, je lepšie vopred vedieť v ktorej krajine sa dá platiť akou menou, preto je najlepšie mať so sebou platobné karty, alebo mince, keby že chcete kávu z automatu, alebo na toaletu.