Dovolenka s nami

02 / 2100 2100

Po - Pia 9:00 do 20:00

So - Ne 9:00 do 20:00

Vyberte krajinu, stredisko, hotel ...
Od - Do
Dĺžka pobytux Zrušiť filter
Dospelí


x Zrušiť filter
Deti

x Zrušiť filter
Doprava

Vyberte si dopravu

x Zrušiť filter
Rozšírený filter

Termín
Cena

EUR

Strava
Typ zájazduOstatné


Úroveň hotela od

Úroveň hotela do

Vybavenie hotelaVyberte si krajinu

x Zrušiť filter

Prečo práve Bulharsko je pre nás najbližšie?

Prečo práve Bulharsko je pre nás najbližšie?

Ak uvažujete o dovolenke a neviete sa rozhodnúť, poradíme Vám. Jednoznačné Bulharsko. Prečo?

Prímorská krajina Vám poskytne krásne a dlhé piesočnaté pláže pozdĺž Čierneho mora vhodné nielen pre rodiny s deťmi, malebnú a neporušenú prírodu či bahenné kúpele, ktoré nazývajú domáci„tretia mladosť“. Budete obdivovať bohatú históriu krajiny s množstvom kultúrnych pamiatok UNESCO, kúzelných kláštorov a žiarivých stredovekých miest. Myslíte, že je to málo?Určite nie. Čaro tejto krajiny Vám doplní zmes vôni ruží, korenia a i množstvo rôznorodého vína z tunajších viníc. Bulharská kuchyňa Vás pohltí zmesou chutí, ktoré doplní tradičná hudba v malých tavernách.

Po návšteve Bulharska sa zmení Váš pohľad na krajinu a zvyky. Zrazu zistíte, že ste strávili dovolenku v krajine, ktorá je Vám bližšia. Dovolenku v krajine, ktorá Vám ostane v srdci nielen preto, že tam žijú priateľskí ľudia, ale pre pokoj a nekonečné pieskové pláže, ktoré vytvorili oázu vo Vašej duši.

Bulharsko je určite krajina, ktorú musíte navštíviť a preskúmať jeho miestnu kultúru a tradície.

Čo by sme Vám odporučili navštíviť? Ktoré stredisko si Vás podmaní?

I.

Dnes Vám predstavíme severnú oblasť a to strediská Albena, Zlaté Piesky, Varna, Sv. Konštantín a Elena.

Približne 30km od Varny nájdete najlepšiu pláž Albena, ktorá sa môže pochváliť modrou vlajkou, množstvom zelene a pokojnou atmosférou. Pláž s pozvoľným vstupom, ktorá je široká asi 500 metrov. Zvláštnosťou strediska sú eskalátory, ktorými sa dostanete na pláž od hotela Magnólia.

    

Prekrásna pláž v Albene.

Pre milovníkov histórie a flóry odporúčame navštíviť jedno z najstarších a najkrajších miest v Bulharsku, Balčík. Mesto je rozložené terasovito na bielych pieskovcových skalách a mnoho domov je postavených z bieleho kameňa. Aj preto sa nazýva Biele mesto. Dominantu tvorí „Dvorec“ rumunskej princeznej Márie, ktorý je známy vďaka svojmu minaretu. V tomto kráľovskom letohrádku nájdete aj botanickú záhradu, ktorá je skvelým miestom na relax.

Video: Albena trochu inak www.youtube.com/watch?v=Bss4Ng0QDkk