Leto s nami

02 / 2100 2100

Po - Pia 9:00 do 21:00

So - Ne 9:00 do 21:00

Vyberte krajinu, stredisko, hotel ...
Od - Do

Od

Do

Dĺžka pobytux Zrušiť filter
Dospelí


x Zrušiť filter
Deti

x Zrušiť filter
Doprava

Vyberte si dopravux Zrušiť filter
Rozšírený filter

Termín
Cena

EUR

Strava
Špeciálne akcie podľa destinácie
Typ zájazdu

Ostatné
Úroveň hotela od

Úroveň hotela do

Vybavenie hotela


Vyberte si krajinu


x Zrušiť filter

Prečo práve Bulharsko je pre nás najbližšie?

Prečo práve Bulharsko je pre nás najbližšie?

Ak uvažujete o dovolenke a neviete sa rozhodnúť, poradíme Vám. Jednoznačné Bulharsko. Prečo?

Prímorská krajina Vám poskytne krásne a dlhé piesočnaté pláže pozdĺž Čierneho mora vhodné nielen pre rodiny s deťmi, malebnú a neporušenú prírodu či bahenné kúpele, ktoré nazývajú domáci„tretia mladosť“. Budete obdivovať bohatú históriu krajiny s množstvom kultúrnych pamiatok UNESCO, kúzelných kláštorov a žiarivých stredovekých miest. Myslíte, že je to málo?Určite nie. Čaro tejto krajiny Vám doplní zmes vôni ruží, korenia a i množstvo rôznorodého vína z tunajších viníc. Bulharská kuchyňa Vás pohltí zmesou chutí, ktoré doplní tradičná hudba v malých tavernách.

Po návšteve Bulharska sa zmení Váš pohľad na krajinu a zvyky. Zrazu zistíte, že ste strávili dovolenku v krajine, ktorá je Vám bližšia. Dovolenku v krajine, ktorá Vám ostane v srdci nielen preto, že tam žijú priateľskí ľudia, ale pre pokoj a nekonečné pieskové pláže, ktoré vytvorili oázu vo Vašej duši.

Bulharsko je určite krajina, ktorú musíte navštíviť a preskúmať jeho miestnu kultúru a tradície.

Čo by sme Vám odporučili navštíviť? Ktoré stredisko si Vás podmaní?

I.

Dnes Vám predstavíme severnú oblasť a to strediská Albena, Zlaté Piesky, Varna, Sv. Konštantín a Elena.

Približne 30km od Varny nájdete najlepšiu pláž Albena, ktorá sa môže pochváliť modrou vlajkou, množstvom zelene a pokojnou atmosférou. Pláž s pozvoľným vstupom, ktorá je široká asi 500 metrov. Zvláštnosťou strediska sú eskalátory, ktorými sa dostanete na pláž od hotela Magnólia.

    

Prekrásna pláž v Albene.

Pre milovníkov histórie a flóry odporúčame navštíviť jedno z najstarších a najkrajších miest v Bulharsku, Balčík. Mesto je rozložené terasovito na bielych pieskovcových skalách a mnoho domov je postavených z bieleho kameňa. Aj preto sa nazýva Biele mesto. Dominantu tvorí „Dvorec“ rumunskej princeznej Márie, ktorý je známy vďaka svojmu minaretu. V tomto kráľovskom letohrádku nájdete aj botanickú záhradu, ktorá je skvelým miestom na relax.

Video: Albena trochu inak www.youtube.com/watch?v=Bss4Ng0QDkk