Dovolenka s nami

02 / 2100 2100

Po - Pia 9:00 do 20:00

So - Ne 9:00 do 20:00

Vyberte krajinu, stredisko, hotel ...
Od - Do
Dĺžka pobytux Zrušiť filter
Dospelí


x Zrušiť filter
Deti

x Zrušiť filter
Doprava

Vyberte si dopravu


x Zrušiť filter
Rozšírený filter

Termín
Cena

EUR

Strava
Typ zájazdu

Ostatné


Úroveň hotela od

Úroveň hotela do

Vybavenie hotelaVyberte si krajinu
x Zrušiť filter

Najkrajšie miesta na Rodose II. časť

Najkrajšie miesta na Rodose II. časť

Pár kilometrov južnejšie od Afandu sa nachádza letovisko Kolymbia, známe pre svoje tri pláže. Stredisko je vyhľadané aj pre najbližšiu pieskovú pláž Tsambika a pre legendu o kláštore Tsambika.

Kláštor Tsambika s bielym kostolom predstavuje pútnické miesto. Páry sa prichádzajúsem modliť za šťastné manželstvo a deti. Podľa legendy založil tento kláštor bezdetný pár ako vďaku a dodržanie službu, ktorý si tu dal pre prípad, že by sa im nakoniec vysnívané dieťa narodilo. A tak sa aj stalo. Manželom sa narodilo dievčatko, ktoré pomenovali Tsambika. Toto meno sa následne stalo typickým a často vyskytujúcim sa menom na Rhodose. Ku kláštoru vedie 295 schodov, avšak odmenou za takýto náročný výstup je prekrásny výhľad na pláž Tsambika.

Fotografia z Tsambika Church – stredisko Kolýmbia, a Afantou; Tsambika pláž


Kolymbia je východiskom pre výlet na Epta Piges – Sedem prameňov, ktorý Vás príjemne schladí počas letných horúčav.

Kolýmbia drone: https://www.youtube.com/watch?v=TJGZa1LaHAg

Archángelos je druhým najväčším mesto na Rhodose. Vašej pozornosti neujde Rytiersky hrad na kopci obce ale i kostol so zvonicou, v ktorom sa nachádza najzaujímavejšia mozaika kochláki z čiernych a bielych oválnych kameňov. Pre milovníkov pláži bude zaujímavá dedinka Stegna so svojou zátokou.

Čo Vás určite dostane je známa pláž s červeným pieskom Red Sand Beach a pláž s bielym pieskom - Aghati Beach.

Aghati Beach foto: rhodes.gr; / Red Sand Beach foto: rhodesspin


Jedným z najpríťažlivejších miest východného pobrežia ostrova Rhodos je do skaly zasadené mesto Lindos. Dominantu antického mesta dotvára Akropola a Chrám bohyne Atény Lindskej. Z vrcholu je nádherný výhľad na pláže pokojnej zátoky a prístavu, ktorý nesie meno apoštola Pavla - St Paul's Bay.

Atrakciou strediska je oslí taxík, ktorým sa môžete dopraviť na akropolu. V kľukatých uličkách mestečka obchodníci ponúkajú rôzne suveníry a maľovanú keramiku, čo Vás určite dostane.