Leto s nami

02 / 2100 2100

Po - Pia 9:00 do 21:00

So - Ne 9:00 do 21:00

Vyberte krajinu, stredisko, hotel ...
Od - Do

Od

Do

Dĺžka pobytux Zrušiť filter
Dospelí


x Zrušiť filter
Deti

x Zrušiť filter
Doprava

Vyberte si dopravux Zrušiť filter
Rozšírený filter

Termín
Cena

EUR

Strava
Špeciálne akcie podľa destinácie
Typ zájazdu

Ostatné
Úroveň hotela od

Úroveň hotela do

Vybavenie hotela


Vyberte si krajinu


x Zrušiť filter

Najlacnejšie dovolenky pre vašu rodinu - 2. časť

Ak plánujete s rodinou vycestovať toto leto k moru, je už najvyšší čas, aby ste si vybrali destináciu. Využite first minute ponuky, premyslite najlacnejšie a pritom najlepšie alternatívy. Dovolenka s rodinou vôbec nemusí byť nadmerne finančne náročná, aby ste si ju užili na 100 percent. 

Rodinná dovolenka

Zdroj obrázka: eventusholiday.com

Alanya

Charakteristika

Známe turecké letovisko na pobreží Stredozemného mora s pamiatkami, ovocnými záhradami a pohorím Taurus nad priezračným morom v spojení s orientálnou atmosférou miestnych trhov, láka dovolenkárov z celého sveta.

More, pláže, aktivity

Alanya vás očarí dlhočiznými piesočnatými plážami. Najobľúbenejšia a vraj aj najkrajšia je pomenovaná podľa egyptskej kráľovnej Kleopatry, ktorá kedysi údajne mesto navštívila. Oplatí sa stráviť nejaký čas aj na Keykubat Beach s jemným pieskom a malými skalkami, s ocenením kvality Modrá vlajka. More je vcelku plytkékúpať sa tu dá už od apríla a zahreje vás aj bohatá ponuka plážových a vodných športov.

Výlety

Určite si pozrite miestnu 30-metrov vysokú vyhliadku z 13. storočia, takzvanú Červenú vežu. Svoje meno vraj dostala po istom červenofúzom pirátovi Barbarossa. Ďalej za pozretie stojí dominanta mesta - hrad, obklopený morom z troch strán. Môžete si naň spraviť celodenný peší výlet, alebo sa zviezť až takmer úplne hore.

Alanya

Cena

Alanya je medzi turistami obľúbená aj pre svoje priaznivé ceny. Dovolenku na 8 dní v 3 * hoteli s all inclusive, bazénom, saunou a kúsok od pláže, môžete mať aj s príplatkami a letenkou len za niečo okolo 470 eur.


Prečítajte si tiež: 

3 nádherné miesta tureckej Alanye, ktoré musíte vidieť

Kyrenia 

Charakteristika

Malebné letovisko na Severnom Cypre s prístavom plným farebných lodí, obklopeným reštauráciami, barmi a kaviarničkami i hradom právom patrí medzi najkrajšie cyperské mestá.

More, pláže, aktivity

Najrušnejšia piesočnatá pláž v oblasti Kyrenie má krkolomný názov Kervansaray beach. Nájdete tu množstvo barov, reštaurácií a rušno je tu aj dávno po tom, čo zájde slnko. Milovníci pokoja si prídu na svoje na piesočnatých plážach Sunset beach alebo Deniz Kizi beach s pozvoľným vstupom do mora, ktoré sú vhodné aj pre rodiny s malými deťmi a pre tých, čo majú radi vodné športy.

Výlety

Vo vnútri hradu nájdete unikátne múzeum s vrakom antickej obchodnej lode – zatiaľ pravdepodobne najstaršieho. K zaujímavým miestam patrí i bývalé gotické opátstvo Bellapais, postavené na vrchole skalnatého výbežku. 

Kyrenia

Cena

Severný Cyprus je na tom cenovo podobne ako Turecko. Za 3 * hotel na 8 dní, s raňajkami alebo polpenziou, bazénom, animačným programom a len 100 metrov od pláže nemusíte zaplatiť viac ako 480 eur i s príplatkami a letenkou.


Prečítajte si tiež: 

Severný Cyprus - raj na zemi

Nicotera Marina

Charakteristika

Prímorské letovisko na polostrove Capo Vaticano v Kalábrii je typické morom i horami. Leží na úpätí hory Poro a poskytuje úžasný výhľad na krištáľovo čisté Tyrhénske more.

More, pláže, aktivity

Nájdete tu pláže s jemným svetlým pieskom a pozvoľným vstupom do mora, i skalnatými útesmi. Tí, ktorí sa radi potápajú, majú možnosť prepádať miestne podmorské jaskyne a vidieť pestré živočíšstvo, napríklad aj chobotnice či murény. 

Výlety

Pri prechádzkach mestom Nicotera Marina si určite pozrite barokovú katedrálu s množstvom fascinujúcich umeleckých diel a zámok Ruffo, kde sa nachádza archeologické múzeum s exponátmi z gréckych a rímskych čias. 

Nicotera Marina

Zdroj obrázka: solvex.sk

Cena

Kalábria patrí medzi najlacnejšie regióny nielen v Taliansku, o čom vás presvedčia tunajšie výhodné ceny. 8-dňová dovolenka v 3 * rodinnom komplexe s all inclusive, športami, knižnicou i živou hudbou a len 50 metrov od pláže vás nemusí vyjsť viac ako 520 eur i s príplatkami a letenkou.


Prečítajte si tiež: 

5 očarujúcich miest Kalábrie

Giardini Naxos

Charakteristika

Letovisko na východnom pobreží Sicílie patrí k tým najvyhľadávanejším. Je ideálnym miestom pre pokojnú a ničím nerušenú dovolenku. Oddychovať môžete pri výhľadoch na krásnu prírodu, sopku Etna i množstvo historických pamiatok, alebo len tak posedávať v typických kaviarničkách a pizzériách.

More, pláže, aktivity

Pláže v Giardini Naxos sú prevažne piesočnaté s pozvoľným vstupom do mora, objaviť tu však môžete aj štrkové a kamenisté. Asi najznámejšou je rovnomenná pláž s bielym jemným pieskom a úsekmi s kamienkami. Leží v zátoke s bohatou vegetáciou. Vyblázniť sa tu môžete pri vodných športoch a neskôr večer na nejakej diskotéke. 

Výlety

Byť na Sicílii a nevyjsť na Etnu? To snáď ani nie je možné! Na sopku, vysokú až 3323 metrov nad morom, sa môžete vyviesť lanovkou alebo ísť po vlastných s pomocou horského vodcu. Výhľad na sopku si užijete aj z mesta Taormina, ktoré sa okrem toho pýši zachovalým rímskym divadlom.

Giardini Naxos

Cena

Sicília, podobne ako Taliansko, patrí k lacnejším dovolenkovým destináciám. Dovolenka v 3 * hoteli na 8 dní, v prekrásnom zálive, s nádherným výhľadom na more a polpenziou, vás vyjde menej ako 450 eur i s príplatkami a letenkou.


Prečítajte si tiež: 

Dovolenka na Sicílii? Vyberte si z týchto letovísk

Bibione Lido Del Sole

Charakteristika

Patrí k najznámejším a k jedným z najväčších letovísk severného Jadranu. Nie je prekvapením, ak v týchto končinách budete často počuť i vidieť na miestnych nápisoch slovenčinu alebo češtinu. 

More, pláže, aktivity

Bibione je ako stvorené pre rodinnú dovolenku. Rozľahlé pieskové pláže s pozvoľným vstupom do mora, pokojné borovicové a píniové háje. No ak sa vám či vašim deťom zachce trocha ruchu, stačí vyjsť do ulíc, plných obchodíkov a diskoték, ktoré utíchajú až v skorých ranných hodinách.

Výlety

Priamo v meste majú lunapark, konajú sa tu hudobné slávnosti a natrafiť môžete aj na pouličné divadlo. Neďaleko sa nachádzajú slávne zámky v Passariano, Alvisopoli a Benátky sú vzdialené približne osemdesiat kilometrov.


Prečítajte si tiež: 

Jadran - úplne iný svet

Bibione

Zdroj obrázka: solvex.sk

Cena

Bibione je obľúbené medzi slovenskými a českými turistami i pre svoju cenovú prístupnosť. Za 4 * hotel na 8 dní, v blízkosti piesočnatej pláže, s bazénom a ihriskom zaplatíte menej ako 50 eur! 


Pozrite si tiež: 

Najlacnejšie dovolenky pre vašu rodinu - 1. časť

Prečo Cestovná Kancelária Solvex?

certifikát
EN ISO 9001 : 2015
najviac letovísk
v Bulharsku
20 rokov na trhu
každý rok novinky
vo všetkých letoviskách
dostupný delegát
kvalitní a skúsení
zamestnanci
extra zľavy
pre verných klientov

First Minute na email

Odoberajte First Minute a Last Minute akcie CK Solvex do e-mailu

02 / 2100 2100

Po - Pia 9:00 do 21:00

So - Ne 9:00 do 21:00