Leto s nami

02 / 2100 2100

Po - Pia 9:00 do 21:00

So - Ne 9:00 do 21:00

Vyberte krajinu, stredisko, hotel ...
Od - Do

Od

Do

Dĺžka pobytux Zrušiť filter
Dospelí


x Zrušiť filter
Deti

x Zrušiť filter
Doprava

Vyberte si dopravux Zrušiť filter
Rozšírený filter

Termín
Cena

EUR

Strava
Špeciálne akcie podľa destinácie
Typ zájazdu

Ostatné
Úroveň hotela od

Úroveň hotela do

Vybavenie hotela


Vyberte si krajinu


x Zrušiť filter

Navštívte "čiernohorské Miami"

Budva je srdcom Čiernej Hory a jedným z top stredísk na Jadrane. Zároveň patrí medzi najstaršie miesta tejto oblasti s jedinečnou atmosférou. Mesto je známe aj vďaka tradičným letným festivalom a nekonečnej zábave, preto nesie prívlastok "čiernohorské Miami".

Budva leži v širokej Budvanskej zátoke a so susedným letoviskom Bečiči ju spája promenáda. Podnebie je tu príjemné vďaka horským masívom Lovčenu a Paštroviči. Zrážky sa tu vyskytujú ojedinele a teplota sa v letných mesiacoch pohybuje okolo 30ºC.

Letovisko Budva

Zdroj obrázku: solvex.sk

História a kultúra

Stretnete sa tu s viac ako 2 600-ročnou históriou - impozantnými hradbami, starobylými dláždenými uličkami s kamennými domami, kláštormi, či kostolíkmi. Dominantou mesta je kostol sv. Jána. Jeho vežu vidno z ktoréhokoľvek miesta v Budve

Vo vnútri mesta medzi múrmi opevnenia sa nachádza amfiteáter, ktorý ponúka návštevníkom bohatý kultúrny program (koncerty, výstavy, literárne predstavenia).

Budva - história

Zdroj obrázka: montenegro-for.me

Pláže Budvy

Budva sa môže pochváliť 17 nádhernými plážami s dĺžkou až 25 kilometrov, piesočnatými i kamienkovými. Mnohé z nich sú ocenené Modrou vlajkou za čistotu a udržiavanosť.

Medzi najkrajšie pláže patria:

Slovenska plaža - mestská pláž tvorená oblými kameňmi s dĺžkou cca 1,5 kilometra. Je tu veľmi živo a o zábavu vždy postarané. Keď sa vám zachce trocha pokoja, spravte si prechádzku do prístavu s malými lodičkami i drahými jachtami.

Mogren - kratučká piesková pláž, dlhá len 350 metrov má svoje čaro. Vedie na ňu cesta vytesaná v skale a skladá sa z dvoch pláží, spojených tunelom v skale. Na okraji pláže nájdete zrúcaniny letohrádku šľachtickej rodiny Zanovičov. 

Budva - pláž Mogren

Zdroj obrázka: waytomonte.com

Drobni Pijesak - pláž dlhá 250 m leží v skrytom údolí,. Jej žlto-biely piesok pripomína tropické pláže, atmosféru dopĺňajú aj bujné olivovníky a kríky. Nájdete tu prameň pitnej vody a mnoho reštaurácii.

Ostrov Sv. Mikuláša

Leží oproti starému mestu a navštíviť sa ho oplatí pre jeho nádhernú pláž s útesom, zrúcaninu kostola, mariánsky kostol Santa Maria in Punta z 8. storočia i opustený kláštor.

Ostrov Sv. Mikuláša

Zdroj obrázka: indavel.com

Zábava a šport

Miestna promenáda s množstvom malých kaviarničiek a obchodíkov láka svojich návštevníkov vo dne i v noci. Okrem toho tu nájdete mnohé bary, reštaurácie, pizzerie, diskotéky, zábavné parky, festivaly či športové akcie. Nočná zábava je tu naozaj bujará - párty plné hudobných hviezd, tanečníc, dobrého pitia a jedla.

Párty Budva - čiernohorské Miami

Zdroj obrázka: waytomonte.com

Cez deň sa môžete zúčastniť rôznych lodných výletov alebo sa športovo vyžiť. Skúste vodné lyžovanie alebo bungee jumping.

Náš tip na dovolenku:

Hotel Slovenska plaža

Prečo Cestovná Kancelária Solvex?

certifikát
EN ISO 9001 : 2015
najviac letovísk
v Bulharsku
20 rokov na trhu
každý rok novinky
vo všetkých letoviskách
dostupný delegát
kvalitní a skúsení
zamestnanci
extra zľavy
pre verných klientov

First Minute na email

Odoberajte First Minute a Last Minute akcie CK Solvex do e-mailu

02 / 2100 2100

Po - Pia 9:00 do 21:00

So - Ne 9:00 do 21:00