Dovolenka s nami

02 / 2100 2100

Po - Pia 9:00 do 20:00

So - Ne 9:00 do 20:00

Vyberte krajinu, stredisko, hotel ...
Od - Do
Dĺžka pobytux Zrušiť filter
Dospelí


x Zrušiť filter
Deti

x Zrušiť filter
Doprava

Vyberte si dopravu


x Zrušiť filter
Rozšírený filter

Termín
Cena

EUR

Strava
Typ zájazdu

Ostatné


Úroveň hotela od

Úroveň hotela do

Vybavenie hotelaVyberte si krajinu
x Zrušiť filter

Najkrajšie miesta na Rhodose

Najkrajšie miesta na Rhodose

Milí priatelia, predstavíme si najkrajšie miesta na slnečnom gréckom ostrove Rhodos. Ostrov boha Slnka Hélia Vás privíta vo svojej plnej kráse, slnečnými dňami teplým vánkom, zlatými plážami, zelenou vegetáciou a nádhernou farbou morí. Určite si Vás podmaní históriou, archeologickými pamiatkami ale i kultúrou a zvykmi v jednotlivých oblastiach.

Jeden z najväčších dodekanézskych ostrovov skrýva v sebe kozmopolitný život, históriu ale aj i oddych.

Hlavné mesto Rhodos Vás prevedie históriou od antiky až po súčasnosť. Skladá sa z dvoch častí: Starého a Nového mesta. Staré mesto bolo vyhlásené za kultúrnu pamiatku svetového dedičstva UNESCO, ktoré obklopujú viac ako 4 km dlhé stredoveké hradby, ktoré sa na jednej strane lemujú 2,5 km dlhý priekop.

V meste nájdete Archeologické a byzantské múzeum, unikátny Palác Veľmajstrov, prejdete sa pozdĺž Rytierskej ulice či objavíte prístav Mandraki. Prístav Vás očarí symbolmi ostrova: jeleň a laň, ale aj mohutnou pevnosťou Ágios Nikólaos – tromi veternými mlynmi. Pýtate sa kde stál „ Kolos rhodský“? Údajné v prístave Mandraki. Bronzová socha boha Hélia bola považovaná za jeden zo siedmich divov sveta.

Rhodos z hora https://www.youtube.com/watch?v=1DOstkfjXBc&t=343s

Symbol ostrova Rhodos; Ádios Nikólaos; Palác Veľmajstrov


Prejdete sa uličkami mesta, objavíte mešitu Redžaba Paši, Sulejmanovovú mešitu alebo Hodinovú vežu ale i množstvo kaviarní a obchodíkov pozdĺž ulice Socratos.